Adana protez tırnak

Protez tırnak uygulaması

Protez Tırnak Uygulaması

El ve tırnak bakımı, hem kadın hem erkekler için, cilt ve saç bakımı kadar önemlidir. Ellerimizin güzelliği, bir bakıma tırnaklarımızın sağlığına ve görüntüsüne bağlıdır. Güzellik sektöründe birçok alanda olduğu gibi, tırnak bakımı ve güzelliği üzerine de büyük aşamalar kaydedilmiş, sağlıksız ya da sorunlu tırnak yapısına sahip kişiler için kalıcı çözümler üretilmiştir. Bu çözümlerden en iyisi protez tırnak denilen ve bir bakıma kalıcı takma tırnak da diyebileceğimiz, doğal görünümlü yapay tırnak uygulamasıdır. 

Farklı materyal ve yapıştırma teknikleriyle kullanılan birçok protez tırnak uygulaması bulunmaktadır. Bunlar; akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnaktır.

 Ayrımının iyi yapılması gereken bir durum vardır. Kozmetik dükkanlarında ve benzer yerlerde satılan hazır tırnaklar, protez tırnak kategorisine girmemekte, takma tırnak olarak geçmektedir. Çok kalıcı bir yöntem olmamakla beraber, hazır alınan takma tırnaklar her tip tırnağa uymamakta ve bu nedenle gün içerisinde kolayca düşebilmektedir. Kalıcı tırnak olarak da bilinen protez tırnak, hazır alınmayıp kişiye özel bir uygulama olması sebebiyle kullanıcının tırnağına yüzde yüz oranda uyum sağlamaktadır. Bu sayede daha rahat ve kalıcı bir kullanımı vardır.

Akrilik tırnak

Akrilik tırnak, özel üretilen bir toz ve sıvı kullanılarak uygulanır. Orijinal tırnak ucuna plastik bir tırnak yapıştırılıp uzatılır. Orijinal tırnağın kalan kısmı ise hazırlanan özel karışımla doldurulup, uçtaki plastik tırnakla eşitlenir. Jel tırnak kadar doğal görünmeyen bir yöntem olsa da çokça talep görmüş bir işlemdir.

Akrilik tırnak yapımı için; seçilen modele uygun plastik tırnak uçları, bu uçları yapıştırmakta kullanılan özel yapıştırıcı, akrilik toz ve likit, uygulama kabı, özel makas ve törpüsü, akrilik uygulama fırçası, bakım için kütikül yağı ve tırnak temizleyicisi gereklidir.

Akrilik tırnak uygulaması yaparken öncelikle tırnağa akrilik tırnak törpüsü ile şekil ve pürüzsüzlük verilir. Sonrasında kütikül yağı ile kütiküllere şekil verir. Kalıntılar primer ile temizlendikten sonra kalıcı tırnak işlemi yapılır. 

Jel tırnak

Jel tırnak, yoğun talep gören bir protez tırnak uygulamasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi özel üretim bir jelin tırnağa uygulanmasıyla elde edilir. Uygulamadan sonra jel kuruyarak sert ve sağlam bir doku oluşturmaktadır. Bu doku baskılara, çarpmalara karşı dayanıklı ve uzun süre kalıcıdır.

Jel tırnak uygulaması yapılacağı zaman, doğal tırnağın tamamen ojesiz, temiz ve pürüzsüz olması gerekmektedir. Kütiküllerin yağ ile yumuşatılıp ileri itilmesinden sonra eller yıkanmalı ve yağlı dokudan arındırılmalıdır. Jelin ilk katmanı sürüldükten sonra UV lambası ile iyice kurutulmalıdır. İkinci kat sürülmeden önce ilk katın sertleştiğine emin olunmalı, üzerinde baloncuklar ve pürüzler kalmamalıdır. İkici ve üçüncü katmanlar da aynı şekilde uygulanmalı ama dokunun gittikçe kalınlaşması sebebiyle kurutma süresi her katmanda yaklaşık 1 dakika kadar arttırılmalıdır. Son katın da kurumasıyla işlem tamamlanacaktır. Sağlamlığının yanı sıra, jel tırnak bakımı da oldukça kolaydır.

Dipping tırnak

Akrilik tırnak uygulamasının bir benzeridir. Genellikle akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı ile uygulanır. Daha basit ve daha kısa süren bir işlemdir. Daha amatöre bir uygulamadır da denilebilir.

Genel olarak protez tırnak yapımı ve kullanışı

  • Protez tırnak yaptırmak, dediğimiz gibi kişiye özeldir ve takma tırnak gibi evde kendi kendimize yapabileceğimiz bir uygulama değildir.
  • Protez tırnak, kişinin tırnak yapısı ile uyum sağlamakta, doğal duruşu ile yabancılık ya da yapma tırnak hissi vermemektedir.
  • Tırnak yaptırmak, oje kullanımında bir engel olmamakta ve üstüne üstlük protez tırnak üzerinde oje uygulandığında orijinal tırnağa göre daha uzun süre bozulmadan kalmaktadır.
  • Protez tırnak yaptırdıktan sonra vazgeçilmesi durumunda özel solüsyonları ile kolayca çıkarılıp, tırnakta hasar bırakmasan temizlenebilmektedir.
  • Protez tırnak şekli ve boyu istenildiği şekilde yapılabilir. 
  • Doğal tırnak yapısı bazı kişilerde hassas olup dış etkenler nedeniyle tahribata uğrayabilir. Protez tırnak ise havuz kloru, sabun, deniz tuzu gibi maddelerden etkilenmemektedir.
  • Protez tırnak kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, oje çıkarırken asetonsuz oje kullanmaktır. Aseton, protez tırnakta bulunan materyallere zarar verebilmektedir.
  • Ayrıca protez tırnak eller kadar, ayak tırnaklarına da sorunsuzca uygulanabilmektedir.

Protez tırnak uygulaması, tek sefer yapılan bir işlem değil, süreklilik gerektiren bir işlemdir. Uygulama sonrası tırnak uzadıkça rötuş yapılması gerekmektedir. Bu nedenle işlemin yapılacağı yerin doğru seçilmesi, daha sonra sıkıntı yaşamamak açısından oldukça önemlidir. adana güzellik Salonu olarak hem tırnak yapımız işleminde en üst teknoloji ve kaliteyi sunmakta, hem de uygulama sonrası rötuş ihtiyaçlarınızı en çabuk ve sık şekilde giderebilmekteyiz. Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayınız.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!