Adana manikür pedikür

Tırnak yapımı

Tırnak Yapımı 

Tırnak yapımı, güzellik sektörünün sunduğu olanaklar arttıkça, kadınlar tarafından en az kalıcı makyaj kadar tercih edilmeye başlayan, yapay bir uygulamadır. Eller ve tırnaklar bir kadının vitrini gibidir. Yüzümüzden sonra en çok göz önünde olan uzvumuz ellerimizdir.  Ellerimizi sadece bir şey tutmak ya da taşımak gibi eylemler için değil, konuşurken, bir şey anlatır ya da gösterirken de, sıkça ve bazen de istemsizce kullanırız. Bir bakıma konuşmalarımıza ellerimizle ifade ve jest katarız. Bu nedenle ellerimiz sürekli göz önündedir ve onları olabildiğince güzel ve zarif göstermek isteriz.

Bazen tırnaklarımız maalesef ki istediğimiz şekil yapısına sahip olmaz ya da uzamayacak kadar sağlıksızdır. Bu durum kalıtsal ya da sonradan gelişmiş bir durum olabilir. Ev işi yaparken kullandığımız kimyasal ürünler ya da işimiz gereği ellerimizi ve dolayısıyla tırnaklarımızı zorladığımız durumlar nedeniyle tırnak yapımızda zayıflamalar çatlamalar olabilir. Bazen bu deformeler o kadar fazladır ki, ojeyle dahi kapatılamayabilir. 

Bu dertlerden müzdarip kadınlar için geliştirilmiş, farklı türden materyal ve uygulama teknikleri ile uygulanan birçok yapay tırnak yapımı yöntemi bulunmaktadır. Kalıcı tırnak yapımı yöntemleri arasında, bazı protez tırnak türleri çok rahat bir kullanım sağlamakta ve görünüm olarak da neredeyse doğal tırnaktan farklı görünmemektedir.

Protez tırnak türleri arasında günümüzde en çok talep görenler, kalıcılıklarından dolayı olsa gerek, akrilik ve jel tırnak yöntemidir.

Akrilik tırnak

Akrilik tırnak, bu uygulama için özel üretilen bir sıvı ve toz karışımı kullanılarak uygulanır. Orijinal tırnağın sadece ucuna plastik bir tırnak eklenir. Tırnağın kalan kısmı, bu özel karışımla kaplanıp, uca eklenen plastik tırnakla eşitlenir. Jel tırnak uygulamasına göre daha yapay bir görünümü vardır fakat yine de yoğun talep gören, rahat bir uygulamadır.

Akrilik tırnak yapımı için; tırnağa yapışacak ve orijinal tırnak yapısıyla uyum sağlayan plastik tırnak uçları, bu uçları yapıştırmak için gerekli olan özel yapıştırıcı, akrilik toz ve likit, karıştırma kabı, özel akrilik tırnak makas ve törpüsü, akrilik uygulama fırçası, kütiküller için kütikül yağı ve tırnak temizleyicisi kullanılmaktadır.

Akrilik tırnak uygulamasına başlamadan önce, makas ve törpü yardımıyla tırnak yüzeyi ve tırnak ucuna şekil verilir. Tırnak dokusunun pürüzsüz olması uygulamanın başarısı açısından çok önemlidir. Sonrasında kütikül yağı ile kütiküller yumuşatılır ve itilerek şekil verilir. Kalıntılar özel temizleyici ile temizlendikten sonra akrilik tırnak uygulamasına başlanabilir.

Jel tırnak

Jel tırnak, günümüzde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Jel tırnak yapılışı, özel cihaz ve materyaller sayesinde pratik ve kolayca uygulanmaktadır. Özel üretim bir jelin orijinal tırnak üzerine uygulanması ve kurutulmasıyla uygulanır. UV ışını ile hızlıca kurutulan jel, tırnakta sert ve sağlam bir doku oluşturur. Bu yapay tırnak dokusu hem oje gibi durmakta, hem de tırnak üzerine sağlam bir katman oluşturmaktadır. Diğer protez ve takma tırnak uygulamalarına göre çok daha doğal ve kolay kullanılan bir görünümü vardır.

Jel protez tırnak yapımı için tırnağın üst yüzeyinin törpü ile düzeltilmesi ve yapısının pürüzsüz hale getirilmesi gereklidir. Jel, tırnağa katman katman uygulanacağı için, tırnak üzerindeki kalıntı ya da boşluklar daha fazla öne çıkacak ve sonuçta kötü bir görüntüye yol açacaktır. Tırnak yapısı ile işlemin tamamlanmasından sonra kütiküllerin de mutlaka kütikül yağı ile yumuşatılıp geriye itilmesi ve tırnaktan ayrılması gereklidir. Aksi takdirde jelin tırnak diplerini tam doldurup tırnağa temas etmesi engellenebilmektedir. Jelin ilk katmanı sürüldükten sonra, bu amaçla belli özelliklerde üretilen UV lambası altında tutularak iyice kurutulur. İlk katın kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci kat yine aynı şekilde oje sürer gibi uygulanır. İkinci katta tırnaklar UV ışını altında biraz daha uzun süre bekletilmelidir. Son olarak üçüncü kat yine aynı şekilde uygulanır ve bu kez de ikinci kattan da daha uzun süre bekletilip kurutulur. Üçüncü katın da kurumasıyla kalıcı tırnak yapımı işlemi tamamlanacaktır. 

Böylece tırnaklar hem zarif hem de sağlam görüntüsüyle kullanıma hazırdır. 

Dipping tırnak

Akrilik tırnak uygulamasının bir benzeridir. Genellikle akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcısı kullanılarak uygulanır. Daha basit ve daha kısa süren bir işlemdir. Ekspres yöntem de denilmektedir. Diğer tırnak yapımı işlemlerine göre daha amatörce bir işlemdir.

Protez tırnak sahibi olmanın avantajları nelerdir?

  1. Yapay tırnak yapımı, kolay ve zahmetsizdir. Bunun yanında birçok avantajı da bulunmaktadır.
  2. -Protez tırnak, kendi tırnak yapımızdaki bozukluk ve çatlakları kapatır ve tırnağımıza sağlıklı, şık bir görünüm verir.
  3. Protez tırnak yapımı, takma tırnak uygulamaları gibi tek seferlik değildir. Uzun süre kalıcılığı bulunmaktadır.
  4. -Protez tırnak sayesinde genellikle bir günde bozulan oje ve tırnak süslemeleri daha uzun süre silinmeden ve bozulmadan tırnağımızda kalmaktadır.
  5. -Sürekli olarak bakım ve düzeltme derdi olmadan kolayca kullanılabilir. Bu sadece zaman tasarrufu da sağlamaktadır.
  6. -Protez tırnak yapımı fiyatları, kullanım süresi ve avantajları göz önüne alındığında gayet uygundur ve ödenen ücretin karşılığını da mutlaka vermektedir.

adana güzellik Salonu olarak sizlere protez tırnak yapımı hizmetini en kaliteli malzemelerle sunmakta ve işlem sonrası düzeltme ve rötuş işlemlerini kolaylıkla takip etmekteyiz. Siz de günlük hayatınızda bir uğraştan kurtulmak ve çok daha zarif bir görünüme sahip olmak isterseniz tırnak yapımı fiyatları hakkında bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!