Adana manikür pedikürçalışmalar

Kuru manikür

Kuru Manikür

kuru manikür
kuru manikür

Kuru manikür, manikür suyu kullanılmadan su yerine cildi temizleyen, nemlendiren ve yumuşatan losyonlar kullanılarak yapılan bir işlemdir. Losyonlar, özel yağlar ve ısı aynı zamanda ellere bakım yaparak daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Kuru Manikürün Faydaları Nelerdir?

Tırnaklar kuruduğu zaman doğal halleri olan C şeklini almaktadır. Suyla temas ettikleri halde bu şekillerini kısmen kaybederler. Klasik manikür sonrası oje sürüldüğünde tırnak yüzeyi tamamen kuru olmayabilir. Böylece tırnaklar hassaslaşır, tırnak yüzeyi çentiklenme ve dökülmeye karşı duyarlı hale gelebilir. Kuru manikür sonrası ise uzmanlar ojenin ve manikürün ömrünün uzadığını dile getirmektedirler. Su yerine losyon kullanmak ayrıca tırnaklarınızın bakımlı kalması ve zarar görmemesi için iyi bir tercih olarak karşınıza çıkmaktadır.

Kuru Manikür Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kuru manikür uygulamasına başlanmadan önce kişinin ellerine peeling uygulaması yapılmakta ve yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmektedir. Şeker ve kahve gibi doğal ürünlere bakım yağı veya bal karıştırarak evde doğal peeling hazırlanabilmektedir. Bir sonraki aşamada eldeki peeling havlu kağıt yardımıyla temizlenir, argan yağı ve gliserin karışımı ellere ve tırnaklara sürülür. Daha sonra tırnaklara istenilen şekil verilerek tırnak tamponu ile tırnak yüzeyi parlatılır, pürüzsüz hale getirilir. Son olarak ise tırnak pensiyle kütiküller temizlenerek işlem bitirilmektedir.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu