Adana manikür pedikür

Pedikür nedir

Pedikür Nedir?

pedikür nedir
pedikür nedir

Pedikür, ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakım yapılması işlemine denir. Bu işlem ile ayak tırnakları ölü derilerden arındırılır, törpülenerek istenilen şekil verilir ve temizlenir. Pedikür uygulamasında da manikürde olduğu gibi hijyen çok önemli bir husustur. Pedikür uygulaması sadece estetik amaçla kullanılmamaktadır. Tırnak batması problemine düzenli pedikür uygulaması yapmak veya yaptırmak kesin çözüm olmaktadır.

Manikür gibi pedikür de tırnak batması sorunu için kullanılabilmektedir. Pedikür işleminde de aynı manikür gibi ılık bir suyun içinde ayakların bekletilmesi ilk aşamadır. Ayaklar yumuşadıktan sonra ayak törpüsü yardımıyla parmak ve taban kısmındaki ölü deri temizlenir, tırnak etleri kesilir. Bu işlemin ardından tırnaklar törpü ile istenilen son şekle getirilir. Bu işlemlerin ardından istenilen renkte oje sürülerek işlem bitirilir.

Pedikür İşlemi Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pedikür evde de uygulanabilen bir işlemdir, ancak istenilen sonuç için bir uzmandan yardım alınmalıdır. Tırnak batması sorunu yaşayan kişilerin güvenilir bir merkezden yardım alması tavsiye edilmektedir. İşlem yapılmadan önce hijyen kurallarına uyulması gerekmektedir. Kullanılan aletlerin kişiye özel veya yeterince sterilize edilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Sağlıksız ortamda gerçekleştirilen pedikür işlemi birçok bulaşıcı hastalığa yol açmaktadır.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!