Adana manikür pedikürçalışmalar

Manikür ve pedikür

Manikür ve pedikür

manikür ve pedikür
manikür ve pedikür

Günümüzde el ayak sağlığımız, hem de daha bakımlı görünebilmek için çoğumuz neredeyse manikür ve pedikür yaptırıyoruz. Peki nedir manikür pedikür? Manikür ve pedikürü ne için ve ne sıklıkta yaptırmalıyız?

Manikür pedikür deyip geçmeyin. Aslında kendisinin tarihte köklü bir geçmişi var. Tarihte uzun ve kısa, cilalı ve cilasız olarak halk ve soyluların ayrımını sağlayan önemli bir statü göstergesi kendisi. O günlerden günümüze kadar gelen manikür pedikür, tabii ki de yapılış tekniklerine göre günümüze evrilerek gelmiştir.

Manikür ve pedikür; sağlık ve hijyeni sağlamanın yanı sıra, el ve ayaklarda daha şık bir görüntü sağlar. Ellerinizin manikür ve pedikür işlemine başlamadan önce ılık suda bekletilmesi, yumuşayan tırnak ve el birleşim yerinizde ölü derilerin alınması ve daha sonra törpü ya da kesilerek tırnaklarınıza şekil verme işleminden sonra manikür pedikür işleminiz sona erer. Tırnak ve çevrenizin temizlenip, tırnağa istenilen şekli verdikten sonra el ve ayaklarınıza yapılan manikür ve pedikür sonrası, çok daha iyi ve bakımlı görünüme kavuşursunuz. Yapılan işlem, farklı renk seçeneklerinden oluşan, kendi zevkinize uygun olan ojeyi sürdürme işlemiyle de son bulur.

Manikür pedikür, kalıcı oje ve protez tırnak kullanımı yaptırmak isteyen kişilerde de ilk aşama olarak uygulanır. İşlemleriniz bittikten sonra kalıcı oje sürdürebilir, protez tırnak taktırma işlemine geçebilirsiniz. Tırnaklarınızın uzama işlemiyle beraber, manikür ve pedikür işlemi ayda 1 kere olmak üzere tekrarlanır. Daha hızlı uzayan el ve ayak tırnak sahibi olanlardaysa; bu işlem,  eller için 15 günde 1, ayaklara uygulanacak pedikür işlemi için ise yine ayda 1 uygulanması olarak ön görülür.

Günümüzde artık birçok yer artık manikür ve pedikür hizmeti vermektedir. Kuaför salonları, güzellik merkezleri, el ayak sağlığı için açılan işletmelerde bu işlemleri kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Manikür pedikür yaptırırken, kullanılan aletler ortak kullanım alanında olduğu için, işletmenin kullanılan aletleri yeteri kadar steril ettiğine ve yine işletmenin hijyenik olup olmadığına öncelikli olarak dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz kendi manikür pedikür alet setinizi oluşturup, işlemi kendi aletlerinizle de yaptırabilirsiniz. Manikür pedikür aletleri için göz at. 

Evde kendi manikürünü yapmak isteyen hanımlarımız için, alternatif olarak kuru manikür uygulaması da hızlı ve kolay uygulama olarak önerilir. Bu uygulama aynı zamanda güzellik ve estetik salonlarınızda da alabileceğiniz bir hizmettir. Son zamanların en popüler uygulaması olan kuru manikür, sıcak sulu solisyonda ellerinizi bekletmeyi gerektirmez, bunun yerine kutikül ve tırnak etlerinin yumuşatılma işlemi tek kullanımlık kuru manikür eldiveniyle yapılır. Kuru manikür işlemine başlamadan önce el üzerindeki ölü deriler peeling işlemiyle temizlenir. Kuru manikür setlerine göz at.

Manikür ve pedikür; el ve ayak sağlığınızın yanı sıra sizlere görsel olarak, daha bakımlı el ve ayaklara sahip olmanızı sağlar. Dileyen herkes kendi bütçesine göre, işlem yapan bir işletme bulabilir ya da evde kendi manikür pedikür işlemlerini uygulayabilir. Herkese sağlıklı ve bakımlı günler dileriz.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu