Adana kalıcı makyajçalışmalar

Kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı makyaj uygulaması

kalıcı makyaj
kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj uygulamaları, tek kullanımlık steril mikro iğneler kullanılarak organik içerikli boyaların istenilen bölgeye kalıcı olarak yerleştirilmesidir. Anestezik krem ve çeşitli yağlar kullanılarak acı minimuma indirilir. İşlem derinin üst tabakasına yapılmaktadır. Bu sebeple kalıcı makyaj uygulaması yaptıran insanlar dövmeye nazaran daha az acı hissettiklerini dile getirmektedirler.

      Kalıcı makyaj işleminin süresini kişinin cilt esnekliği, ciltteki nem oranı gibi birçok faktör etkilemektedir. Bu uygulamanın kalıcılığı ise yine uygulama yaptıran kişinin cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Kalıcı makyaj uygulamasının kalıcılığı bu uygulamayı yaptıran kişilerin cilt özelliklerine göre değiştiği için makyajın kalıcılığıyla ilgili kullanıcıya kesin bir süre verilememektedir. Bu uygulama yapılırken kullanılan boyalar ise tamamen doğal içerikli olup cildin kendini sürekli yenilemesi nedeniyle zaman içinde deriden atılmaktadır. Eğer kullanıcı tarafından uygulamanın devamlılığı sağlanmak isteniyorsa, cildin kendini yenileme süresinin ardından bazı kısımlara ufak rötuşların yapılması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamaları göz, dudak ve kaş olmak üzere üç ayrı bölgeye uygulanmaktadır. Uygulamalarda ise en çok tercih edilen teknikler microblading ve micropigmentasyondur.

Micropigmentasyon kalıcı makyaj uygulamaları arasında en sık kullanılan yöntemdir. Bu yöntemle kalıcı makyaj, dövme makinesine benzeyen bir cihaz kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılmak istenen boyalar bu cihazın ucundaki iğneler yardımıyla cilt altındaki dokulara işlenmektedir. Microblading uygulamasında ise cihaz değil ucu iğneli bir kalem kullanılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!