Adana manikür pedikürçalışmalar

Manikür çeşitleri

Manikür hakkında merak ettikleriniz bu içerikte

Manikür çeşitleri

manikür çeşitleri
manikür çeşitleri

Manikür, tarihten günümüze sadece görsel amaçlı uygulanan bir işlem olarak gelmese de, eski zamanlarda, tırnak formları ve renklendirme işlemlerine göre, soylu ve alt tabakayı birbirinden ayırmaya yardımcı önemli faktörlerden biriydi. Manikür; ellerin ılık suyla hazırlanan solüsyonda  yumuşatılıp, elle tırnak birleşiminde uzayan katiküllerin kesilip, ardından tırnaklara zevkiniz doğrultusunda şekil verme işlemidir.

Manikür çeşitleri nelerdir?

Manikür ılık sulu solüsyonla ve kuru olarak ikiye ayrılır. Kuru manikür, elleri suda bekletme işlemiyle başlayan maniküre oranla daha pratiktir. Elinize, içinde derinizi yumuşatacak özel bir karışımın bulunduğu, eldivenleri takarak, eldiven içinde bekleyen ellerinizin derisinin yumuşaması ardından derileri kolayca alma ya da geriye itme işlemidir. Ilık sulu solüsyonla yapılan manikür daha çok profesyonel destek aldığımız, işin uzmanları yani güzellik salonları ve kuaförlerde uygulanan manikür olarak bilinir.

Manikürle tırnaklarıma istediğim şekli verebilir miyim?

Giyim, saç, aksesuar, trend renkler her şeyde olduğu gibi manikürde de modaya uygun seçenekler vardır. Tırnaklarınıza, o senenin modasına uygun, küt, oval, sivri olacak şekilde dilediğiniz formu verebilirsiniz.

Manikür sonrası ellerin kullanımı;

Manikür işlemi sonrasında ojeleriniz kuruduktan sonra dilediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz. Kesilen katiküller ölü deriniz olup işlem sırasında herhangi bir acı çekilmeyecektir. Sadece manikür sonrası su gerektiren işlemler bulaşık yıkama vs pek önerilmez.

Manikür fiyatları nedir?

Manikür fiyatları, hizmeti alacağınız yerlere göre değişiklik gösterir. El ayak sağlığı bakımından kurulan kuruluşlar manikür yaparken daha çok sağlık amaçlı ve farklı işlemlerde uygulanabildiği için, güzellik salonları ve kuaförlerde alacağınız hizmetlere nazaran daha daha pahalıdır fakat yine aldığınız hizmetin kalitesi, tercih ettiğiniz mekana göre de değişiklik gösterecektir.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!