Adana Saç Modelleriçalışmalar

Nişan gecesi saç modelleri

Nişan Gecesi Saç Modelleri

nişan gecesi saç modelleri
nişan gecesi saç modelleri

Nişan gecesi, düğün öncesi atılan ilk resmi adımdır. Bir nevi düğünün provasıdır da diyebiliriz. Eskiden daha çok aile arasında, küçük bir tören niteliğinde yapılırken, günümüzde neredeyse bir düğün havasında organize edilen törenler oldukça fazladır. İster aile arasında olsun, ister bir mekanda kutlama şeklinde olsun. Gelin adayı her şekilde şık ve gösterişli olmak ister. Nişan kıyafetinin yanında, nişan saçı ve makyajı da yine kadınların en çok önem verdiği hazırlıklardandır.

Nişan saçı nasıl olmalıdır?

Dediğimiz gibi tören ister büyük ister küçük çapta olsun, nişan saçı gösterişli olmalıdır. Seçim yaparken giyilen nişanlığın tarzıyla uyumlu olmak kaydıyla, olabildiğince serbest davranılabilir. 

Bazı gelin adaylarımız, nişanlarında da bir gelin edasında hazırlanmak ister. Özellikle de, tören aile arası bir törenden çok daha büyük çaplı ise, gelin başı dahi yaptırılması oldukça yaygındır. Bazı adaylarımız ise daha sade görünümü tercih ederek yapımı ve görünümü daha basit, toplu modeller, ya da açık gelin saçı seçerek, çeşitli saç aparatları ile süslerler. Özellikle saç zinciri, son günlerde kına ve nişan saçlarında çokça tercih edilen bir baş aksesuarıdır.

Modele karar verirken neler dikkate alınmalıdır?

Gelin adayının yüz şekli, diğer tüm organizasyonlarda olduğu gibi nişan organizasyonunda da saç modeli seçimi yaparken dikkate alacağı ilk kriterdir.

Geniş ve toplu yüzlü hanımların olabildiğince alın perçeminden uzak durması, istenirse yan perçem tercih etmesi önerilir. Eğer gelin adayının perçemsiz bir saç kesimi varsa, yüz kenarlarına birkaç tutam saç düşecek modeller üzerine düşünmesini öneririz. Kesinlikle yüzü tamamen ortaya çıkaracak sıkı sıkıya toparlanıp tokalanmış bir model seçilmemelidir. Ayrıca, yapılacak model olarak topuz seçilmişse, topuzun yanlardan çok taşmaması, olabildiğince yukardan toplanması, yüzü daha küçük ve ince gösterecektir. Seçilecek saç aksesuarları da yüz şeklini öne çıkarmak ya da gizlemek açısından önem taşır. Saç zincirinin enine kullanımı yüzü daha da geniş göstereceğinden tercih edilmemelidir.

Tesettürlü hanımlarımız için de nişan saç aksesuarları olarak oldukça fazla çeşitte tesettür gelin tacı modelleri bulunmaktadır.

Buna nazaran uzun ince yüz sahibi gelin adaylarımızın ise tam tersi mantıkla hareket ederek, yanlardan sarkan tutamlar kullanmaması daha uygun olur. Eğer gelin adayı günlük hayatında da rahatça perçem kullanabiliyorsa, uzun yüzlü hanımlar için alından perçem kestirmesinde sakınca yoktur. Topuz tercih edilecekse daha alttan toplanan modeller tercih edilebilir. Mesela ense topuzu ya da arkadan kabarık ve dağınık bir topuz, yüzü daha hoş gösterecek, göz yanılmasıyla bir miktar genişlik verecektir. Alından kenarlara uzanan zincirler, saç aparatları, saç bantları ve taçların öne çıkması, bu yüz tipindeki hanımlar için gayet uygun ve şık seçimler olacaktır.

Yüz tipinin yanı sıra, giyilecek nişanlık da mutlaka dikkate alınmalıdır. Yakası kapalı modellerde, derli toplu bir saç modeli daha hoş durabilir. Açık modellerde ise istenirse açık gelin saçı modelleri ya da salaş, dağınık topuz modelleri kullanımı oldukça şık olacaktır.

Düğün saçında olduğu gibi nişan saçında da çeşitli saç aksesuarları ve de saç bandı kullanılabilir. Gelin adayları, nişanı düğünden bir nebze sade tutmak amaçlı olarak taç yerine şık bir saç tokası ya da alın bandı da kullanabilmektedirler.

Peki ne giymeli? Sade bir şıklık mı, yoksa gösteriş mi istemeliyiz?

Aslında bu çift ve ailelerin kişisel tercihine, düzenlediği organizasyonun büyüklüğüne ve mekana göre değişmektedir. Eğer nişan töreni yaz ayında ve açık havada yapılıyorsa, daha çok pudra pembe, açık yeşil, bebek mavisi gibi tonlarda seçilen şifon, salaş, uçuş uçuş elbiseler konsept ve atmosferle çok uyum sağlayacak, gecenin enerjisine uyacaktır.

Otel ya da düğün salonu gibi mekanlarda daha koyu tonlar, dar kesimli ve detaylı elbiseler seçildiği görülmektedir. 

Eğer nişan töreni aile içinde yapılacaksa bile, gelin adayının istediği kadar şık görünmesinde, istediği elbiseyi seçmesinde sakınca yoktur. Organizasyon küçük çaplı dahi olsa, gece onun gecesidir. 🙂

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!