Adana Saç Modelleriçalışmalar

Gelin başı modelleri

Gelin başı modelleri

gelin başı modelleri
gelin başı modelleri

Hepimiz biliyoruz ki gelin başı, bir gelin için hiç es geçilemeyecek bir konudur. Gelinin düğünden önceki son dokunuşu, görünüşünü tamamlayan ve hatta öne çıkana bir detaydır da diyebiliriz.

Düğün gecesi sadece o gün yaşanıp geçilecek bir gün değil, fotoğraf ve videolarla her zaman görüp hatırlayacağımız bir gecedir. Bu nedenle evlenen çiftlerin ve özellikle de gelinlerin bu gecede kusursuz görünmek istemesi bizce gayet anlaşılabilir bir durumdur. 

Peki nedir gelin başı modellerine karar verirken yapılması gerekenler?

Öncelikle saç ve yüz tipimizi iyi tanımalı ve seçeneklerimizi ona göre belirlemeliyiz. Saç modelleri  her yüzde farklı gösterir kendini. Özellikle gelin saçı modelleri ise en hassas ve riskli modellerdendir.

Bu seçimi yaparken en çok dikkate alınması gereken detaylardan en önemlisi, giyeceğimiz gelinliğin modelidir. Modelin açık ya da kapalı olması, saçımızın ne kadar toplu ve dağınık olması gerektiği konusunu etkilerken, gelinlik işlemlerine göre de, saçımızda ne kadar aksesuar kullanılması gerektiğine karar vermeliyiz. Sade bir gelinlikte daha fazla ışıltı ve aksesuara izin verebilirken, çok detaylı, taşlarla süslenmiş ışıltılı bir gelinlikte sadeliği saçımıza bırakarak görüntümüzde denge sağlamalıyız.

Ayrıca düğün saçı  deyince bunu bir tek geline bağlı olarak algılamamalı, aynı zamanda damadın nasıl göründüğünü de dikkate almalıyız. Gelin ve damadın bir çift olarak uyumlu olması her şeyden önemlidir. Sadelik ve gösteriş seçimi her iki tarafta da dengeli olarak ayarlanmalıdır.

Bir diğer husus ise gelin saçı  yapılırken, damadın boyunun unutulmaması gerektiğidir. Gelin başı modelleri, özellike gelin topuzu, tepeden toplanarak yapılan, büyük gösterişli modellerdir. Bu nedenle gelin , aralarında çok fazla boy farkı yok ise damattan uzun görünebilir. Modeli yapan kuaför , genelde damadı görmeyeceği için, bunun kendisine hatırlatılması, böyle bir hata yapılmaması açısından iyi olacaktır.

Gelin makyajı ve gelin saç aksesuarları nasıl belirlenmelidir?

Gelin makyajı en az saç kadar önemli ve dikkat çekicidir. Daha önce gelinlik ve saç arasında olması gerektiğini söylediğimiz denge, saç ve makyaj arasında da olmalıdır. Eğer saç gösterişli ve renkli ise makyajın biraz daha sade olması ve az renk kullanılması önerilir. Düz ve doğal renk ya da en azından doğal yapılmış röfle saç, renkli ve yoğun makyaj kaldırabilirken, kızıl tonlarında bir saç için daha açık tonlarda ve az renkli makyaj tercih edilmektedir.

Aksesuar konusuna gelirsek, gelinlerimiz tarafından en çok tercih edilen aksesuarın taşlı taçlar olmasına karşın, son dönemlerde popülaritesi artan kır düğünlerinde daha çok baharı andıran çiçeklerle süslü dağınık saç modelleri kullanılmaya başlanmıştır.

Gelin başı deyince akla sadece topuz mu geliyor?

Genelde salon düğünlerinde gelin topuzu modellerinden vazgeçilmezken, özellikle yaz mevsiminde düzenlenen düğün organizasyonlarında doğal ve dağınık saç modellerinin tercih edilmesi ve hatta saçın salık bırakılması, gelin başı anlayışının sadece büyük topuzlarla sınırlı kalmadığını göstermektedir.

Kır düğünü gelinleri gelin saçında sadelik ve hatta bazen dağınıklık tercih ederken, gelinliklerini de kabarık ve tüllü modeller yerine sade gece elbisesi görünümüne yakın modellerden tercih edebilmektedir.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu