Adana Saç Modelleri

Toplu saç modelleri

Toplu saç modeli seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

toplu saç modelleri
toplu saç modelleri

Toplu saç modelleri hakkında merak edilenler. Saçlarımız en önemli aksesuarımız. Bir davete, düğüne ya da önemli bir toplantıya giderken belki de kıyafetimizden önce saçımızı düşünürüz. Malum, genelde katılacağımız etkinlik başlamadan önce en son hazırlık olması nedeniyle, yanlış saç modelinin belirlenmesi fayda etmeyen bir pişmanlıktır.

O zaman nedir bu durumu “yanlış” ya da “doğru” yapan kriterler?

Yüz şekilleri, saç tipleri ve uzunluğu, hatta saç renkleri bile yaptıracağımız saç modellerini belirleyici kriterlerdir. Aynı zamanda mevcut saç kesimleri de her modelin yapımına el vermediği için, model belirlerken dikkate almamız gereken bir detaydır.

Seçilen model ne olursa olsun, yüzümüze yakışmadığı sürece kendini çok iyi göstermez ve hatta kötü durabilir. Örneğin toplu ve yuvarlak bir yüzümüz varsa seçeceğimiz model yüzümüzü bir miktar kapatıp uzun ve ince gösteren bir model olmalıdır.

Yüzümüz ve alnımız küçükse, olabildiğince öne çıkaracak, özellikle düz ve yan perçemlerle kapatılmayacak bir model daha uygun olacaktır.

Oval yüz, genelde tüm saç tiplerinin yakıştığı bir yüz türüdür. Saç modeli seçiminin tamamen kişinin zevkine bırakılmasında sakınca yoktur.

Saç tipimiz model seçimini etkilemeli mi?

Saçımızın yapısına ve dolgunluğuna göre modelin büyüklüğü ve küçüklüğü doğru ayarlanmalıdır. Çok ince ve hacimsiz saçlar için kabartmalı, dolgunlaştıran modeller düşünülürken, kendi yapısında hacimli olan saçlar daha sıkı modellerle toplanmalıdır.

Uzun saç birçok modelde kullanılabilirken, kısa saç için seçenekler çok daha azdır. Fakat böyle bir durumda çözüm olarak protez saç kullanımı oldukça yaygındır.

Kıvırcık saç modelleri   doğru seçim yapıldığında kendini gösteren, şık ama aynı zamanda yapımı zor modellerdir. Kıvırcık saçlar kısmen düzleştirilerek kullanıldığı gibi, dağınık topuz modelleri için de idealdir.

Katılacağımız etkinliklere göre saç modelleri farklılık göstermelidir.

Özellikle toplu saç modelleri, en riskli modellerden sayılıp, yüz ve saç tipimizin yanı sıra, katılacağımız etkinliğin türüne göre de mutlaka doğru belirlenmelidir.

Sade bir etkinlikte oldukça gösterişli bir modelle dikkat çekmek ya da şık bir davette günlük bir modelle bulunup özensiz görünmek istemeyiz.

Düşün, nişan gibi etkinlikler sanırım şatafat ve gösteriş seven, hiçbir ışıltı ve detaydan kaçınmak zorunda olmadığımız etkinliklerdir. Bu nedenle özellikle ülkemizde olmak üzere birçok kadın bu etkinliklerde saçı, kıyafeti ve makyajıyla ön planda olmak ister. Bu amaçla en çok tercih edilen modeller, topuz saç modelleridir.  Özellikle Adana’nın yaz aylarındaki nemli  havası, kadınları hem rahat etmeleri hem de olabildiğince bozulmadan, uzun dayanması için toplu saç modelleri seçmeye yöneltmektedir.

İş toplantıları, arkadaş buluşmaları gibi etkinliklerde daha sade ve kolay saç modelleri kullanılmaktadır. Dağınık topuz, at kuyruğu ya da sade bir örgü modeli düşünülüp, yine sade bir makyaj ile tamamlanması yeterli ve uygun olmaktadır.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!