Adana cilt bakımı

Cild bakımı hakkında merak edilenler

Cild bakımı hakkında merak edilenler

cilt bakımı hakkında merak edilenler
cilt bakımı hakkında merak edilenler

Günümüzde sağlıklı bir vücuda sahip olmak gibi, sağlıklı bir cilde sahip olmak da önemli hale gelmiştir. Sağlıklı her birey cinsiyet fark etmeksizin, cilt bakımına önem vermektedir.

Cilt bakımı nerelerde yapılır?
Cilt bakımı evde, sağlık merkezlerinde ve güzellik salonlarında yapılmaktadır.
Güzellik salonları, cilt bakımı konusunda mutlaka deneyimli ve profesyonel kişilere yer vermeleridir.

 

Cilt bakımı için ilk adım ne olmalıdır? Cilt bakımının en önemli unsuru cilt tipinin belirlenmesidir, bu unsur mutlaka bir profesyonel tarafından belirlenmelidir.

Kaç tip cilt tipi vardır, bunlar nelerdir? Beş farklı cilt tipi vardır. Bunlar: yağlı ciltler, kuru ciltler, karma ciltler, normal ciltler ve hassas ciltlerdir.
Cilt tipi belirlendikten sonra, güzellik salonunun uygun gördüğü şekilde cilt bakımı yapılmalıdır.
Peki güzellik salonlarında ne tür cilt bakımları vardır? İşte cevabı: klasik cilt bakımı, leke tedavisi, kimyasal peeling, dermaterapi, anti-aging, radyofrekans ve lifting gibi uygulamalar mevcuttur.
Güzellik salonlarında en çok ilgi göreni ve bilineni ise klasik cilt bakımıdır. Güzellik salonlarında uygulanan klasik cilt bakımı nedir? Klasik cilt bakımı profesyonel ürünlerle uzman kişiler tarafından cildin ihtiyaç duyduğu temizliğe kavuşmasını sağlayan bir işlemdir.

Klasik cilt bakımının aşamaları nelerdir?

  1. İlk aşama, cildin temizlenmesi aşamasıdır: cilt uygun temizleyiciler ile temizlenir.
  2. İkinci aşama, cildin arındırma aşamasıdır: cilt ölü hücrelerden tamamen arındırılır ve hücre yenilenmesi sağlamak için peeling uygulaması gerçekleştirilir.
  3. Üçüncü aşama, gözenek açma aşamasıdır: ciltteki gözenekler açılmalıdır bu nedenle buhar uygulaması yapılır.
  4. Dördüncü aşama, siyah noktalardan temizlenme aşamasıdır: ciltteki siyah noktalar uygun görülen yöntem ile temizlenir.
  5. Beşinci aşama, temizleme işleminin son aşamasıdır: yüksek frekans uygulanır ve cilt dezenfekte edilir.
  6. Altıncı aşama, takviye aşamasıdır: cilt tipine ve ihtiyacına bakılarak serum ve ampuller ile cilde takviye yapılır.
  7. Yedinci aşama, cildin sıkılaşması aşamasıdır: cilt tipine ve ihtiyacına göre seçilen maske uygulanır ve bu sayede gözenekler sıkılaşır.
  8. Sekizinci aşama, son aşamadır: maske temizlenir, tonik yardımıyla cilt sıkılaştırılır, cildin ihtiyacına göre nemlendirilir.
Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!