Adana manikür pedikür

Adana güzellik salonunda manikür pedikür deneyimi

adana güzellik salonunda manikür pedikür deneyimi. Manikür ve pedikür işlemleri, hem bakım hem de sağlık amaçlı olarak uzun yıllardır popülerliğini kaybetmeyen, yaygın güzellik uygulamalarındandır. El ve ayaklarımızın, ve özellikle de ellerimizin, her zaman en fazla göz önünde olan uzuvlarımızdan olması sebebiyle, güzel, temiz ve bakımlı görünmesi bir çok açıdan iyi bir intiba bırakmamız için oldukça önemlidir.

Manikür ve pedikür uygulamaları bir dizi işlemden geçmektedir. Uygulamanın çeşidine göre bu işlem 15 – 20 dakikada bile tamamlanabilirken, bazı çeşitleri ise daha çok rahatlama, stres atma ve bakım amaçlı olup tercihen uzun tutulmakta ve farklı aşamalarla zenginleştirilmektedir. Bu tarz manikür ve pedikür uygulamaları çok daha uzun sürebilmektedir.

Uygulama şekline göre değişen ve son zamanlarda en popüler şekilde tercih edilen manikür pedikür çeşitleri öncelikle klasik, spa , sauna ve sütlü manikür ya da pedikürdür. Klasik olarak anılan çeşitler genelde kısa ve kolay uygulanan ve bazen kuru manikür ve pedikür uygulamalarıdır. Bunlardan en yaygını ise fransız manikürüdür diyebiliriz.

Manikür ve pedikür işlemi için neler gereklidir:

Manikür ve pedikür araçları, uygulama şekline göre artmakla beraber, temel gereçler arasında manikür çubuğu, manikür törpüsü, makas ve kütikül itici gibi bir takım aletler bulunmaktadır. Eğer sulu yapılan bir uygulama ise el için bir kase ve ayak için de leğen kullanılmaktadır.

Manikür ve pedikürün sağlığa faydaları:

İstekli olarak uzatılan seanslar da oldukça talep görmektedir. Sadece güzellik amaçlı görülmeyip aynı zamanda kısmen bir spa keyfi yaşamak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmekte olup, periyodik olarak tekrarlandığında fiziksel ve ruhsal olarak sağlığa katkıları bulunmaktadır.  Bu faydalardan bazıları :

  • Uygulamalar sırasında yapılan masaj, peeling gibi işlemler kan dolaşımını hızlandırmakta ve eklemlerin fonksiyonu için fayda sağlamaktadır. El ve ayaklar, özellikle de parmak uçlarında bulunan sinirlerin uyarılması, sinir sistemi için oldukça faydalı ve rahatlatıcıdır.
  • Bakım için kullanılan yağlar, doğal bitki özleri, keratin ve mineraller, el ve ayak tırnaklarının sağlamlaşmasını ve sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.
  • Düzenli olarak ölü derilerden temizlenmesi ve arındırıcı ürünler kullanılması, tırnaklarda mantar oluşumunun engellenmesine yardımcı olurken, bakteri ve enfeksiyonların önlenmesini sağlayacaktır.

adana güzellik Salonu’nun titizliğinde manikür ve pedikür keyfi

Manikür ve pedikür uygulamaları temizlik ve hijyen konusunun en çok önem verilmesi gereken uygulamalardandır. Kullanılan aletlerin steril olmaması durumunda tehlikeli sonuçlar ile karşılanabilmektedir. Adana Güzellik Salonu olarak, manikür ve pedikür hizmetini en keyifli şekilde sunarken, hijyenik koşulları da göz ardı etmeyerek % 100 güven sağlayan bir deneyim sunmaktayız. Daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu