Adana manikür pedikürçalışmalar

Fransız manikürü

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

fransız manikürü
fransız manikürü

Fransız manikürü yapmak için birçok farklı yöntem mevcuttur. French manikür yüzüğü kullanarak manikür yapmak bu yöntemlerin en sık kullanılanlarından biri olmaktadır.

French Manikür Yüzüğü Yöntemi

  • French yüzüğü, tırnak uçlarını düzgün bir şekilde beyaza boyamak için yüzük gibi tırnaklara takılmaktadır.

French Kalemi Yöntemi

  • French kaleminde bulunan beyaz oje, uzun ömürlü, kolay ve pratik olmaktadır. Fransız manikürü için tırnakları bakımlı göstermekte, özel formülü ve kolay tutuşu ile düzgün, eşit bir çizgi çekilmesine imkân tanımaktadır.

French Bandı

  • French bandı normal bant gibi tırnağa yapıştırılmaktadır. Tırnak ucundaki ojenin istenmeyen yerlere taşmasını önlemektedir.

Fransız Manikürü Yapımı

Fransız maniküründe beyaz yada nude tonlarda oje kullanıldığından dolayı eski ojenin tamamen çıkartılması gerekmektedir. İkinci aşamada tırnaklar şekillendirilir, tırnaklar çok kısa kesilmez ve tüm tırnakların eşit uzunlukta olmasına dikkat edilmelidir. Üçüncü aşama olarak tırnaklar törpülenir ve istenilen şekil verilir. Tırnak yüzeyini parlatmak için tırnak tamponu isteğe bağlı kullanılabilmektedir.

Dördüncü aşamada eller ılık suda bekletilir, tırnak etlerinin yumuşatılması sağlanır. Beşinci aşamada kütiküller geriye doğru itilir, tırnak makasıyla kütiküller temizlendikten sonra herhangi bir enfeksiyona yol açmamak için kolonyayla eller temizlenir. Altıncı aşama olarak ise baz kat uygulanmaktadır. Bu baz katını ve uç rengini, mükemmel bir Fransız manikürü yapmak için kullanılabilecek diğer donanımlarla birlikte satılan Fransız manikürü setlerinden satın alarak, setler yardımıyla da yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonrasında baz katın kuruması beklenir ve ikinci kat uygulanır. Devam etmeden önce baz katın kuruduğundan emin olunmalıdır. Son aşama olarak ise tırnak uçları beyaz oje ile boyanır. Beyaz oje, tırnak bitimi çizgisi boyunca kusursuz bir şekilde sürülmelidir. Tırnak ucundaki oje düzeltilmek istenirse dikkatli bir şekilde asetona batırılmış kulak çubuğu kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!