Güzellik salonları

Kalıcı kaş boyama

Kalıcı Kaş Boyama

Kalıcı kaş boyama, günümüzde yapılan kalıcı makyaj türleri arasında belki de en yaygın olanıdır. Kaşlar yüzümüzün bize ifade veren, mimik katan, bir bakıma bakışlarımıza mana veren kısımlarıdır. Düzgün şekil verildiğinde simetri sağlayan ve yüzümüzde belki de en çok öne çıkan bölgemizdir. Bu nedenle bu bölgenin görünümü bizim için çok önemli olmalıdır. Yanlış seçilen kaş şekli, yüzümüzü ve ifademizi çok farklı ve belki de kötü gösterecektir.

Maalesef ki kaşlarımıza istediğimiz şekli vermek bazen elimizde olmuyor. Doğuştan çok ince ve seyrek kaşlara sahip olmak, kaşların belli yerlerinden dökülüp azalması, birbirinde farklı durması, düşük veya asimetrik olması gibi nedenler, ne yapsak da istediğimiz kaş şekline sahip olmamıza engel olabiliyor. Hatta kaşlarımız kalın ve düzgün bir yapıya sahip olsa bile zamanla dökülüp şekli bozulabiliyor.

Bu nedenle kadınlar, genel olarak geçici bir çözüm olarak kaş kalemi kullanmakta, fakat bu da hem doğal bir görünüm vermezken, aynı zamanda gün içinde bulaşma yaparak daha da kötü bir görünüme yol açabilmektedir.

Peki kalıcı çözümler nelerdir?

Bundan yıllar önce en yaygın uygulamalardan bir tanesi olarak kaş dövmesi tercih edilmekteydi. Kaşlar, şeçilen şekle ve renge göre hayat boyu kalıcı bir işlem olan dövme ile şekillendiriliyordu. Fakat bu işlem bir kesim tarafından çok tercih edilse de, diğer bir kesim tarafından hem görsel olarak beğenilmemekte, hem de hayat boyu değişiklik yapma imkanı tanımadığı için çok riskli bulunmaktaydı. Kaş dövmesi aynı zamanda bazı durumlarda yapım aşamasında enfeksiyona yol açabiliyor, ve de zaman içerisinde renginde açılma yapabiliyordu. 

Gelişen teknoloji sayesinde tüm bu olumsuzlukları göze almamız gerekmeden, kalıcı ve aynı zamanda sorunsuz bir yöntemle, daha şekilli ve dolgun kaşlara sahip olabiliyoruz.

3D Microblading kıl tekniği denilen bir yöntemle, kaş kontürü ya da dövme gibi kaş bölgesini boyama yöntemiyle değil, özel ince uçlu microblading kalemi ile kaş aralarına ince ince çizgiler çizerek kaşlar şekillendirilmekte ve gürleştirilmektedir. Kaş renginizle aynı renkte ve düzende, kendi kaşınızdan farklı görünmeyen kıl şeklindeki çizgiler, kaş doldurma, gerekiyorsa kaş şeklini uzatma ve kalınlaştırma amacıyla uygulanarak çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Aynı zamanda kaşlara kavis verme, ya da kavisli kaşları isteğe bağlı olarak düz ve doğal bir görünüme kavuşturmak için de çokça tercih edilmektedir.

Kalıcı kaşa karar vermeden önce yapılması gerekenler

Öncelikle nasıl bir şekil istediğimize kendimiz karar vermeliyiz. Ama bunu internette ya da dergilerde görüp beğendiğimiz modellerle değil kendi üzerimizde görerek yapmalıyız. Çünkü kaş modelleri her yüzde farklı görünecektir. Bir kişiye yakışan kaş şekli, diğerinde kötü durabilmektedir.

Bu nedenle öncelikle kendi kaş tasarımımızı kendimiz bulmalı, karar veremiyorsak bile en azında fikir edinmeliyiz. Kaş kalemi kullanarak farklı türlerde kaş çizimi prova ederek, yüzümüzde farklı kaş şekilleri deneyebilir, modeline, rengine, uygun kalınlık ve inceliğe karar verebiliriz.

Tabi ki bir miktar denemeden sonra kendimizi uzman ellere bırakıp son kararı onlarla da almak isteyebiliriz. adana güzellik Salonu olarak deneyimli uzmanlarımız sizleri en iyi şekilde yönlendirecek, karar vermenize yardımcı olacaktır. 

Karar sürecinden sonra işlemin yapılması için en gelişmiş teknolojiyi kullandığımız kalıcı makyaj cihazı ile hizmet veren deneyimli uzmanlarımız, kaşlarınız için en doğru kaş çizimi ile en güzel sonucu ortaya çıkaracaklardır.

Kalıcı kaş kimlere yapılabilir?

Kalıcı kaş isteyen herkese yapılabilmektedir. Kaş şeklinden dolayı kendini rahat hissetmeyen tüm hanımlar için uygun bir yöntemdir. Günümüzde özellikle çalışan hanımlar tarafından tercih edilmektedir. Her türlü, doğru yapılmış kalıcı makyaj uygulaması, kişiye zaman tasarrufu ve rahatlık sağlamakta, artık satın alınmayan kozmetik ürünler nedeniyle bütçe katkısı sağlamaktadır. Kalıcı kaş boyası olarak kullanılan ürünler, kaliteli, sağlıklı ürünlerdir. İşlem sonrası sağlık açısından zararlı olan kozmetik ürünlerin olabildiğince az kullanılması kişiye başta sağlık olmak üzere birçok açıdan fayda sağlamaktadır. 

Kaş seyrelmesi bir yana, maalesef ki kemoterapiye maruz kalarak kaşlarının tamamıyla döküldüğü birçok kadın bulunmaktadır. Onlar için de çok moral olan, çok avantajlı bir uygulamadır kıl tekniği ile kaş boyama uygulaması. Sadece kadınlar değil, erkekler de aynı sebepten dolayı bu tekniği uygulatmayı tercih edebilmektedirler. 

Kalıcılığı ne kadardır?

Kalıcı kaş boyama işlemi yaklaşık 3 yıl kadar kullanılmakta, sonra tekrar işlem gerektirmektedir. Bu tekniğin bir diğer avantajı da ömür boyu kalıcılığının olmaması, ve bu sebeple karar ve tarz değiştirmek istenildiğinde kolayca yapılabilmesidir. Aynı zamanda kendi kaşlarımız arasında doğal ve aralıklı çizimler uygulanması nedeniyle zamanla renk açılımı yaşandıkça kesinlikle kötü durmaması da bu tekniğin tercih edilmesinin en yaygın sebeplerindendir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci ve kullanımı

Bu yöntemin en iyi taraflarından birisi de işlem sonrası kaş bölgenizde sizi rahatsız edici bir yara, kızarıklık ye da şişmenin olmamasıdır. Tamamen iyileşmesi kişinin bakımına göre değişebilse de, yine de genelde birkaç haftayı geçmemektedir. Zaten bu iyileşme süresinde bile kaşlarınız gayet güzel duracaktır. Uzmanın tavsiyesine göre 1 ay ya da 40 gün sonrasında rötuşa gelinebilir. Bir süre, işlem yapılan bölge tamamıyla iyileşene kadar o bölgeye kozmetik ve bakım ürünleri kullanılmamalı, sadece iyileşme süreci için uzmanlar tarafından gerek görülen krem ve benzeri ürünler kullanılmalıdır.

Herhangi bir kalıcı makyaj uygulaması yaptırarak rahatlığına ve görüntüsünün kusursuzluğuna alıştıktan sonra hanımlar kısa bir süre içinde genelde diğer bir uygulama daha yaptırmak istemekte, ve bazen bir değil, bir çoğuna birden sıcak bakmaktadırlar. Özellikle kalıcı dipliner ve dudak kontürü, kalıcı kaş uygulaması sonrası en çok tercih edilen uygulamalardır.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!
Kapalı