Güzellik salonları

Yüzünüze uygun bir kaş şekliyle büyüleyici bakışlar

Yüzünüze uygun bir kaş şekliyle büyüleyici bakışlar

Doğru kaş şekliyle etkileyici, doğal, büyüleyici ve anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz. Doğru kaş şeklini yani bize en uygun kaş estetiğini o halde nasıl elde edeceğiz? Kaş estetiği demek, bize en uygun, yüzümüze, gözümüze ve vücudumuza en uygun olan, en yakışan kaş şeklini uygulamamız demektir. Karakter yapımıza, yüzümüzün şekil özelliklerine ve mizacımıza uygun bir kaş şekli elde etmemiz güzelliğimiz ve doğallığımız açısından da oldukça önemlidir.

Kişiye uygun kaş şekli belirlemenin önemi nedir?

Kaşımızın şekli, gözlerimizin, vücudumuzun ve yüzümüzün doğal güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur. Bakışlarımızın anlamlı olması, karşımızdaki kişiyle konuşurken kaş şeklimizin nasıl olduğu, kaşlarımızın yanlış bir şekilde yapılmış olması gibi konular işte bu açıdan büyük önem arz etmektedir. O halde kaşlarımız bizim için bu kadar önemliyken kaşlarımızı nasıl alacağız ve bu işin püf noktaları var mıdır? Her bakımda olduğu gibi kaş bakımında ve kaş şeklinin belirlenmesinde de bazı püf noktaları bulunmaktadır.

Kaş alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Kaşlarımızı alırken eğer bize en uygun yüzümüze iyi gidecek kaş şeklini bilmiyorsak öncelikle bir güzellik uzmanından destek alarak bizim için en uygun kaş şeklini öğrenmeliyiz. Eğer bize en uygun, yüz şeklimize yakışan kaş şeklini biliyorsak ve kaş almayı kendimiz yapıyorsak ilk olarak duş sonrası kaşlarımızı almaya dikkat etmeliyiz. Çünkü, duş sonrası gözeneklerimiz açılır ve kaşlarımızı alırken acı hissetmez, kolayca kaşlarımızın şeklini düzeltebiliriz. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta, büyüteçli bir aynayla kaşlarımızı alırsak işimizin kolaylaşacağıdır.

Kaş alırken normal bir aynayı sürekli yüzünüze yakın tutmaktansa büyüteçli bir ayna kullanmanız daha pratik olacaktır. Ancak her 3 dakikada 1 lütfen aynayı uzak tutup, kaşlarınızı kontrol edin. Büyüteçli aynada kaşları alırken bazen dalgınlıkla incecik tüyleri de alarak kaş şeklimizi bozabiliriz. Bunlara dikkat edersek, özenle büyüteçli aynada, duş sonrasında kaşlarımızı kolaylıkla alabiliriz. Kaşlarınızı fazla inceltmemeye de özen gösterin. Olabildiğince kaşlarınızı fazla inceltmeden, orta bir kalınlıkta almaya çalışın. 

Kaşlarda moda nedir, kaş modasına uymak kaşı etkiler mi?

Öncelikle kaş modasının olduğunu söylemeliyiz. Ancak, kaş modasına uyarak kaş şeklinizi sürekli değiştirmeniz sizin açınızdan çok zorlayıcı olur ve kaş şeklinizi de kötü etkileyebilir. Sizin yüzünüze en uygun kaş şekli hangisiyse onu uygulayın, kaş modasına uymak zorunda değilsiniz. İnce, kalın, düz, kavisli ve sıra dışı kaş şekilleri vardır. Bu kaş modellerinden size en uygunu hangisiyse onu belirleyin ve kaşlarınızı o şekilde sürekli aldırın ya da kendiniz alın. Şunu da unutmayın ki tüm dünyada en çok moda olan kaş şekli, kişinin kendi güzelliğini ve doğallığını ortaya çıkaracağı, kendisine en çok yakışan kaş estetiğini yani kaşının en güzel şeklini uygulamasıdır.

Kaşlarımıza hangi bakımları uygulamalıyız, doğal kaş bakımı nasıl olmalıdır? 

Öncelikle her konuda uygulanacak bir bakımın olduğunu ve kaşlar için de bakım ürünlerinin olduğunu hatırlatmalıyız. Kaş detoksu, kaş vitaminleri, kaş bakım yağları gibi bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Mevsim geçişlerinde nasıl vücudumuz, saçımız, tırnağımız etkileniyorsa kaşlarımız da aynı şekilde etkilenir. Kaş köklerinin kuruması, yaralanma, yıpranma ve kaş dökülmesi gibi sorunlarla bazen karşılaşabiliriz. Bu durumda kaş detoksu uygulamasının etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kaşları gürleştirmek ve canlılaştırmak içinse vitamin ve yağ bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz.

Kaşlara uygulanacak doğal bakım yağları hangileridir?

Kaşlarımıza iyi gelecek bazı doğal yağlar vardır. Bu malzemeleri tek tek yani aralarından bir bakım yağını seçmeli ve sürekli o yağı kullanarak kaşlarınıza bakım yapmanızı öneririz. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, hint yağı, tatlı badem yağı, aloe vera jeli, yeşil çay, lavanta yağı ve e vitaminini bulunduran ampul ya da krem, yağ gibi bakım ürünleriyle kaşlarınıza etkili bakımlar uygulayabilirsiniz. Bir bakım yağını sürekli kullanmak en etkilisidir. Beş tane bakım yağını kaşınıza uygulamak, her bakımın fazlasının zararlı olmasından dolayı olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olacaktır.

Kaş alırken nasıl bir yöntem uygulamalıyız?

Kaşlarınızı aldığınız zaman, ideal kaş alma yöntemlerinden birini deneyebilirsiniz. İnce bir çubuk ya da çubuğa benzeyen, keskin olmayan bir eşya edinin. Evde bulunan bakım ürünlerinizden, makyaj fırçasından da yararlanabilirsiniz. Çubuğu buruna ve kaşın başlama hizasına getirin. Çubuğun arada dik bir açıda durması gerekir. Bu yöntemle kaşınızın başlama hizasını belirleyebilirsiniz. Kaş, göz ve burun kenarına çubuğu tutarak ise kaşın bitiş çizgisini belirleyebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü olanlar kavisli kaş, kare yüzü olanlar kalın ve orta kalınlıkta bir kaş, uzun yüzlü olanlarsa düz bir kaş stili belirleyebilirler.

Kaş konusunda herkesin bilmesi gereken ipuçları

İlk olarak doğal kaşlarımızı korumalıyız. Doğal kaş şekli olduğu gibi kalmalı, şekli bozan tüyler temizlenmeli ve uygun bir şekil belirlenmelidir. Kaş şeklinin yüze yakışması çok önemlidir. Kaşlarınızı olabildiğince az inceltmeye dikkat edin. Çok ince, kalem gibi kaşlar iyi durmaz, olabildiğince orta bir kalınlıkta kaş şekli belirlemeye çalışın. Kimyasal uygulamalardan kaçının. Seyrek kaşlarınız varsa kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaşlarınız için doğal bakım yağlarından faydalanın. 

Kaş şeklinizi sürekli değiştirirseniz kaşlarınızın seyreldiğini ve artık az çıkmaya, incelmeye başladığını görürsünüz. En önemli kaş alma kuralı, yüzünüze uygun bir kaş şekli belirlemek ve aynı şekilde, düzenli aralıklarla kaşlarınızı almaktır. Size en uygun, yüz yapınıza da yakışacak bir kaş şekli belirleyemiyorsanız ve kaş alma konusunda bilginiz yoksa bir güzellik uzmanından mutlaka destek almalısınız. Kaş bakımı ve kaşa şekil verme konularıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz adana güzellik salonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu