Güzellik salonları

Koyu renkli saçlara yakışacak makyaj fikirleri

Koyu Renkli Saçlara Yakışacak Makyaj Fikirleri

Koyu renkli saçlara sahipseniz makyajınızı yaparken uygulayacağınız bazı bilgilerin size ne kadar iyi gittiğine inanamayacaksınız. Her ten rengi ve saç renginin farklı bir makyajı yapması gerekir. Kişiye yakışan makyajın yapılması daha çok önemlidir. Hepimiz az ya da çok makyaj yapar, dışarı çıkarız. Önemli olan uyumlu ve dengeli, bize iyi gidecek makyajı yapıp yapmadığımızdır. 

Makyajınızı dikkat çekici yapma avantajına sahip olan koyu saçlılar, gösterişli ürünleri istedikleri kadar kullanabilirler. Kırmızı dudaklar, renkli allıklar, renkli göz makyajlarıyla yapılacak büyüleyici makyajlar koyu renkli saçlıları daha iyi gösterecektir. Nasıl makyaj yapılacağını ve dengenin nasıl sağlanacağını iyi bilirseniz, size yakışan makyajı kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Koyu saçlılar için uygulanacak göz makyajı önerileri

Koyu saçlılar, dikkati dudaklarına değil göz makyajına çekmek istiyorlarsa ışıltılı bir göz makyajı yapabilirler. Koyu tenli ve koyu saçlıysanız dinlendirici renkleri; mavi, yeşil, pembe, mor, gri, sarı ve kahverengi renklerinden birini ya da bir, iki ya da üç rengi birlikte kullanarak da çarpıcı bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Mor ve yeşil, yeşil ve sarı, pembe ve mavi gibi birbirine yakışan uyumlu renk tercihleri gözlerinizi daha çok ön plana çıkaracaktır. Özel günler için de kahverengi ya da pembenin simli, parlak, ışıltılı tonlarını kullanabilirsiniz.

Koyu saçlara iyi gidecek ruj seçimleri

Koyu saçlıysanız her renkte özellikle de kırmızı tonlarındaki tüm renkler dudağınıza çok iyi gideceğinden şanslısınız demektir. Esmer tenlilere koyu renkteki rujlar çok iyi yakışır. Beyaz tenli ve koyu saçlıysanız pembe tonları dudağınızı ortaya çıkaracaktır. Güzelliğin dudaklardan ve gözlerden başladığını düşünürsek göz ve dudak makyajı birbirini çok iyi tamamlamalıdır diyebiliriz. Yapacağınız göz makyajına uyumlu bir ruj rengi seçerseniz daha uygun olur. Özel günler içinse koyunun uç sınırındaki tüm renklerin size iyi gideceğini söyleyebiliriz. 

Koyu saçlı olanlara maskara hakkında ipuçları

Koyu saçlılar için göz makyajı ve ruj olarak istedikleri her rengin özellikle de koyunun her tonunun iyi gideceğini söylemiştik. Eyeliner konusundaysa normalde biraz bile sürseler yeterli olur diye düşünüyoruz. Koyu saçlar, ışıltılı ve dikkat çekici bir göz makyajı ve koyu renkte bir ruj zaten tüm görevi yerine getirmektedir. Genelde bu durumda rimel-maskara-eyeliner gibi kirpik bakım ürünlerini çok kullanmaya ihtiyaç kalmamaktadır. Dolgun bir kirpik görünümü isteyenler tabii ki maskarayı istedikleri gibi kullanabilirler. 

Koyu saçlara kaş hakkında muhteşem öneriler

Kaşlar ve gözler güzelliğin iki ana unsuru gibidir. Gözlere ışıltılı makyaj, kirpiklere hafif bir maskara ile harika bir görünüm yaratabilirsiniz. Koyu saçlılar, kaşlarını nasıl bırakmalı sorusuna sıra geldi. Kaşlarımız göz güzelliğimizi ortaya çıkartan gözün yardımcısıdır desek abartmış olmayız. Kaş kalemi ile kaşlarınız arasında boşluk olan yerleri doldurursanız daha etkileyici bakışlar elde edersiniz. Kaşlarınızı böylece vurgulamış ve göz güzelliğinizi ilgi odağı haline getirmiş olursunuz. Boşlukların olduğu bir kaş görüntüsü iyi durmaz, size uygun bir kaş kalemi mutlaka edinin ve kaş uzunluğunuzun çok da kısa olmamasına dikkat edin.

Koyu saçlılara iyi giden bir makyaj ‘’Vamp makyajı’’

Vamp makyajı, esmer ten ve koyu saçlılarda çok çekici durmaktadır. Koyu bir göz makyajıyla koyu renkli dudaklar birlikte koyu saçlara çok yakışan bir makyajdır. Koyu pembe, koyu kırmızı ya da koyu mavi, mor gibi renkler koyu göz makyajıyla harika gider. Hem şık, çekici hem de iddialı, gizemli bir görünüm elde edersiniz. Dumanlı göz makyajı yaparak da etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz. Kedi gözü makyajı da koyu saçlılar için iyi giden bir dokunuştur. 

Koyu saçlılar eşit bir ten rengine sahip değilse ve bunun için fondöten kullandığında fondötenin eşit bir şekilde dağıldığından ve tende eşit bir renk çıkardıklarından emin olmalıdırlar. Koyu saçlıysanız ve size en uygun makyajı ayrıntılı bir şekilde öğrenmek isterseniz adana güzellik salonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu