Güzellik salonları

Tırnaklarınıza nail art tekniğiyle farklı şekiller uygulayarak yaza hazırlanın

Tırnaklarınıza nail art tekniğiyle farklı şekiller uygulayarak yaza hazırlanın. Tırnaklarınıza farklı renkler, desenler ve şekiller uygulamaktan hoşlanıyorsanız bu yazımızı okuyarak farklı fikirler edinebilir, yaza tırnaklarınızı rengârenk bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Nail art yani tırnak süsleme sanatı son zamanlarda kadınların yeni eğilimlerinden biri oldu. Nail art, kadınların kıyafetlerini, ayakkabılarını, çantalarını ve saç şekillerini tamamlayan bir bakıma aksesuar olarak kullandığımız bir tırnak bakımıdır diyebiliriz. Tırnak süsleme, gündelik yaşamda kullanılabileceği gibi ayrıca özel günler, mezuniyet, kına, düğün, nişan, nikâh, davetiye gibi günlerde de kullanılabilir.

Renkli renkli tırnaklarla yaz ayına tırnaklarınızı hazırlama zamanı

Gündelik yaşamınızda en çok hangi renkleri kullanmayı seviyorsanız o renk ve tonlarında tırnaklarınızı boyayarak, bakımlı ve renkli tırnaklara sahip olabilirsiniz. Eskiden sadece özel günlerde kullanılan nail art sanatı günümüzde oldukça popüler ve herkesin günlük yaşamında da kullandığı rutin bir tırnak bakımı haline geldi. Son zamanların trendi olan tırnak süsleme sanatı artık herkesin kullandığı bir aksesuar haline gelmiştir. Ayrıca protez tırnak süslemesi yaptırmak, protez tırnak çeşitleri ve nail art modelleri ile ilgili tüm tırnak bakımı işlemleri için adana güzellik salonumuza gelerek uzman desteğiyle de tırnak süslemelerinizi yaptırabilirsiniz.

Tırnaklarınızı yaza adapte etmek için nail art fikirleri

Nail art, tırnaklarımızın üzerine normal kullandığımız ojelerle farklı şekiller yapabileceğimiz bir süsleme olan tırnak bakımı sanatıdır. Akrilik jel ile uygulanan tırnakları renklendiren nail art süslemeleri de vardır ancak bunlar daha profesyonel eşyalarla yapılan akvaryum denilen tekniklerdir. Profesyonel şekilde akvaryum jeliyle yapılan tırnakları bir profesyonele yaptırmak daha iyidir. Gündelik yaşamda uygulayacağınız bir nail art istiyorsanız, artık birçok markada satılan nail art ojeleriyle kendi tırnaklarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz. 

Evde yapacağınız kolay nail art (tırnak süsleme) birleşimleri

Birçok makyaj ve güzellik markası günümüzde nail art ojelerini satmaktadır. Bunları kolaylıkla temin etmek mümkün. İsterseniz sade renkler isterseniz neon parlak renkler ile tırnağınıza şekil verebilirsiniz. Piyasada her renk mevcut, istediğiniz renk ile uygulama yapabilirsiniz. 4 ya da 5 renk kullanarak da bir tırnağınıza şekil yapmanız mümkündür. Mesela en çok kullanılan desenlerden biri çiçektir. Çiçeği kırmızı, yaprağını yeşil, dalını siyah, çiçek içini sarı ve kenara bir beyaz süsleme ile de 5 farklı renkle harika bir tırnak deseni oluşturabilirsiniz. Nail art için uygulanacak model ve rengin sayısı sonsuzdur. Diğer bir öneri olarak da aynı renkte iki farklı ton ile tırnağınızı çok tatlı bir hale getirebilirsiniz. 

Tırnak süsleme sanatının adım adım uygulanması

Evde de kolayca yapılan bir nail art tekniği için öncelikle tırnaklara yağ uygulayıp tırnağınızı temizlemelisiniz. Tırnak etini iterek, tırnak eti yağını uygulayıp tırnaklarınızı nail art tekniği için ilk adım olarak hazırlamalısınız. Desenin tırnakta daha uzun süre kalabilmesi için bu ilk adımı uygulamanız şarttır. İkinci adımda tırnağınıza koruyucu oje sürmelisiniz. Tırnağınız nail art tekniği için hazır hale geldi. Üçüncü adımda nail art tekniğini uygulayabilirsiniz. İstediğiniz desen ve renkte çizim yaparak nail art ojeleriyle tırnağınızı harika bir aksesuar haline getirebilirsiniz. Dördüncü aşama olarak da taşlı, simli, pırıltılı süslemeleri ekleyerek tırnaklarınıza son dokunuşlarla bir parıltı eklemeniz tırnak şeklinizi daha ışıltılı bir hale getirecektir. Son aşamada koruyucu baz, hızlı kurutan bir cila sürerek nail art işleminizi daha kalıcı bir hale getirmiş olursunuz. 

Ombre tırnak şekilleriyle yapacağınız nail art desenleri

Ombre şeklinin anlamı, farklı renklerin birbiriyle uyumu ve renklerin birbirine geçmesidir. Kadınların saçlarında da uyguladığı bir işlem olan ombre saç modeli artık tırnaklara da gelerek bakımlı kadınların yeni moda uygulaması haline gelmiştir. Ombre tırnaklar için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Mesela, yeşilin farklı 3 tonu ya da yeşil, sarı ve pembe renkleriyle üçlü kombinler yaratabilirsiniz. Renk birleşimlerinin kombinasyon sayısı sonsuzdur. Aynı rengin farklı tonları ya da kontrast renk birleşimleriyle istediğiniz tırnak görünümünü kolayca elde edebilirsiniz. 

Tırnak tozu ile yapılacak nail art önerileri

Tırnaklarınızı parlak bir şekle sokarak canlı ve ışıltılı tırnak görünümüne tırnak tozu ile sahip olabilirsiniz. Tırnağa yağ ve baz uyguladıktan sonra istediğiniz bir rengi sürerek tırnak tozu kullanımı öncesinde tırnaklarınızı istediğiniz şekle getirin. Özel bir davete giderken siyah ve yeşil tonlarında bir kıyafet giydiyseniz, nail art siyah oje sürerek üzerine yeşil tırnak tozu ile güzel bir tırnak kombini elde edebilirsiniz. Günlük yaşamda da en çok pembe tonlarında giyinmeyi tercih edenlerdenseniz pembe nail art ojesi sürerek üzerine pembe tırnak tozu çok uyumlu duracaktır. Bu şekilde birleşimlerle tırnağınızda sanat eserleri ortaya çıkartabilirsiniz. Tırnak kenarına dağılan tırnak tozu için önerimiz ise bir fırça ya da kulak çubuğu yardımıyla tırnak kenarlarınızı temizlemeniz olacaktır.

Farklı tarzlarda yapacağınız nail art teknikleri 

Nail art tekniklerinin istediğiniz her şekilde yapılabileceğini, hayal gücünüzü kullanarak da farklı sanat eserleri çıkartabileceğinizi öncelikle söylemeliyiz. Bal petekleri şeklinde bir nail art deseni çıkartabileceğiniz gibi, enine ve boyuna çizgiler şeklinde de farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Özellikle uzun bir tırnak yapınız varsa bal petekleri deseni tırnağınıza cuk diye oturacaktır. Aynı renk ya da farklı renk tonlarında isterseniz aynı rengin farklı tonlarında bal petekleri şeklini çizebilirsiniz. Ayrıca adana güzellik salonumuzda, profesyonel ekibimizden destek alarak da bu tarz farklı desenleri, nail art tekniğiyle yaptırabilirsiniz. Enine, boyuna düz çizgiler, dalgalı çizgiler, farklı matematik şekilleri tarzında da şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Bazı desenler için önerimiz, çok ince çizgiler çizecekseniz ince uçlu bir makyaj fırçasıyla bu işlemi daha kolay halledebileceğinizdir.

Minimal nail art görüntüsüyle şık tırnaklar

Tırnak sanatı tasarımları tırnak bakımının son yeniliklerinden ve oldukça popüler bir uygulama. Kıyafetimiz ve saçımız ile uyumlu bir tırnak şekli oldukça tamamlayıcı bir aksesuar haline geldi. Tırnakları boş, sade bırakmaktansa minimal tasarımlarla tırnaklarımızı renklendirebiliriz. Minimal tırnak tasarımıyla zarif ve şık tırnak görünümüne kolayca sahip olabilirsiniz. Minimal yani ince çizgilerle ve pratik figürlerle oluşturacağınız şekiller tırnağınıza ayrı bir sade güzellik katacaktır.

Özel günler için neşeli, meyveli, gösterişli nail art süslemeleri

Yaz ayında herkes meyveli, renkli kıyafetler giymeyi sever. Buna uygun olarak en sevdiğiniz ya da kıyafetinize uyacak bir meyve şeklini tırnağınıza çizebilir, tırnaklarınızı neşeli bir şekle sokabilirsiniz. Karpuz, muz, elma ve çilek gibi neşeli meyveler çizerek tırnağınızı yaza hazırlamak sizin için de farklı bir deneyim olacaktır. Sizin için çok anlamlı ve özel bir günde çok gösterişli nail art tekniğiyle ışıltılı tırnaklar da yapabilirsiniz. Sim, toz, taş ve pırıltı gibi nail art malzemeleriyle, çok gösterişli ve şık tırnaklara kolayca sahip olabilirsiniz. Ya da bu tarz şekilleri yapamayanlar ve hiç vakti olmayanlar da Adana güzellik salonumuza gelerek uzman çalışanlarımızla tırnaklarına süslemeler yaptırabilirler. Yılbaşında bir ağaç şekli ya da evlilik yıl dönümünüze özel farklı şekillerle sizde nail art tekniğinin mucizelerinden yararlanın. 

Protez tırnak ile tırnak süslemeleri, nail art yaptırmak

Bazen tırnaklarımız zor uzayabiliyor. Böyle durumlarda protez tırnak taktırarak, bunun üzerine nail art tekniğini uygulamak da mümkündür. Biraz uzun bir tırnağa nail art yaptırmanın daha şık duracağı konusunda hepimiz hemfikiriz. Genelde tercih edilen doğal uzamış tırnağa nail art yaptırmaktır. Ancak bazı tırnaklar geç uzar ya da çok az uzayabilmektedir. Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız protez tırnak taktırıp, nail art sanatını yaptırmanız daha iyi olacaktır. Protez tırnaklarına nail art tekniğini uygulayıp sonra protez tırnakları taktırmanız da mümkündür. Tırnak ya da protez tırnak süslemeleri ile ilgili nail art desenlerini isterseniz evde isterseniz güzellik salonlarında yaptırabilirsiniz.

Nail art, tırnak süsleme sanatının malzemeleri

Nail art tekniğiyle tırnaklarınıza desenler çizmek artık kolay bir hale geldi. Profesyonel şekilleri ve zor desenleri bir uzman desteğinden yardım alarak yaptırmayı seçen kadınlar olduğu gibi evde kendi istedikleri tarzda tırnaklarına modeller, renk renk desenler çizmeyi tercih eden kadınlar da vardır. Nail art ojeleri, sabitleyici tırnak cilası, tırnak bakım koruyucuları, tırnak yağı, farklı ince ya da kalın fırçalı nail art ojeleri ile sizde tırnaklarınıza istediğiniz şekli yapabilirsiniz. Tırnak tozu, simli ya da taşlı, ebruli şekli için çok ince uçlu ya da swarovski taşlarına sahip nail art ojelerini her yerde bulabilirsiniz. 

Protez tırnak takarak nail art yapacaklar, protez tırnak yapımı eşyalarını tek tek almak yerine genelde protez tırnak setini toplu halde satın almayı daha çok tercih etmektedirler. Her markanın nail art oje seti, protez tırnak seti ve tırnak bakımı malzemelerini günümüzde kolayca bulmak mümkündür. Artık sizde güne özel istediğiniz renkteki şekli seçip tırnaklarınızı süslemeye başlayabilirsiniz. Profesyonel destek alarak nail art tekniği yani tırnak süsleme sanatını yaptırmak, nail art modelleri, protez tırnak süslemeleri ve tırnak bakımı ile ilgili tüm konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Adana güzellik salonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!
Kapalı