Adana kalıcı makyaj

Kalıcı kaş konturu

Kalıcı kaş konturu 

kalıcı kaş konturu
kalıcı kaş konturu

Uzmanlar tarafından tamamen sağlığa uygun şartlarda yapılması gereken kaş konturu, tamamen bitkisel ve doğal boyalar kullanılarak yapılmaktadır. Ortalama 3 yıl kullanım ömrü bulununan kaş konturu uygulaması istediğiniz şekilde yüzünüzün anatomisine uygun olarak tasarlanıp size sunulmaktadır.

Kalıcı kaş konturu nasıl yapılır ? Kalıcı kaş konturu uygulaması çeşitli yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. 

Microblading yöntemi

Kaşlara mikro düzeyde çizikler atılması ile uygulanan bu yöntemle kaş konturu, microblading kalemi kullanılarak yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı kişinin cildine özel seçilen renk pigmentleriyle microblading kalemi, çiziklerin içine pigmentleri verir. Kıl görünümlü çiziklerle oldukça doğal bir görünüm elde edilmekte ve kaş konturu yapıldığı dışarıdan ayırt edilememektedir. Profesyonel makyaj uzmanları tarafından gerçekleştirildiği takdirde mükemmel sonuç alabileceğiniz bu işlem, halk arasında kıl tekniği olarak da bilinmektedir.

Mikropigmentasyon

Kaş konturu uygulamalarından bir diğeri olan mikropigmentasyon işlemi, kıl tekniği yöntemine ek olarak kaşlara dolgu işlemini de uygulayabilmektedir. Mikropigmentasyon ile daha kalın ve gür kaş formu elde edilebilmektedir. Size uygun kalıcı kaş konturu yöntemine ise mutlaka bir uzman yardımıyla karar verilmelidir.

Kalıcı kaş konturu yapılışı 

Kalıcı kaş konturu işleminde danışan ile uzman mutlaka görüşme yapmaktadır. Kişiye özel tasarlanan kaş formu danışana gösterilmekte ve onay alınmaktadır. Bu aşamadan sonra anestezik krem bölgeye uygulanarak acı hissi en aza indirilmektedir. Bu işlemde sterilizasyon oldukça önemlidir ve kişiye özel tek kullanımlık iğne kullanılmaktadır. Gerekli ekipmanlar hazır olduktan sonra uygulanacak renge son onay alınmakta ve işleme başlanılmaktadır.

Kalıcı kaş konturu avantajları

Günümüzde en sık tercih edilen makyaj uygulamalarından biri olan kaş konturu, kanser hastalarına özel kaş çözümleri ve birçok avantajı ile dikkat çekmektedir.

Kaş kalınlaştırma işlemlerinin genel avantajları şöyle olmaktadır;

* Tamamen organik içeriğe sahip boyaların kullanılmasından dolayı hiçbir şekilde kaş veya cilde zarar gelmemektedir.

*İstenildiği zaman silinebilen ve tekrar uygulanabilen bir işlem olmasından dolayı kullanıcı istediği zaman istediği kaş yapısına sahip olabilmektedir.

*1-2 yıl boyunca kullanılabildiği için makyaj malzemesi giderlerini azaltmakta ve makyaja harcanan süreyi kısaltmaktadır.

*Cilde hiçbir şekilde zarar vermeyen bu teknikle beraber hayatınız daha pratik hale gelmektedir.

* Kullanıcı, 1 saat kadar süren uygulama sonrası ağrı veya acı hissetmemekte, yan etkilere maruz kalmadan rutin hayatına dönebilmektedir.

* 4 ile 6 hafta sonra olabilen kontrol görüşmelerinde kullanıcının kaşları, cildi kontrol edilmekte olup uzman tarafından gerek görüldüğü takdirde rötuşlar yapılabilmektedir.

Kalıcı Kaş Kontörü Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Kalıcı kaş kontörü sonrasında ağrı sızı hissedilmemekle birlikte herhangi bir yan etki görülmesi çok sık rastlanan bir durum değildir. Uygulama sonrasındaki ilk birkaç gün kullanıcı, kabuklaşma yaşayabilmektedir. Bu durum gayet normaldir. Ortalama 1-2 hafta içerisinde bu kabuklaşmalar yok olacak, cildiniz pigmenti kabul edecektir.

Günde bir kez kaşlarınıza vazelin sürmek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Vazelin dışında kullanmanız gereken herhangi bir krem olup olmadığını uzmanınız size söyleyecektir. 2 hafta boyunca yüzünüzü temizlerken kaşlarınıza herhangi bir ürün gelmemesine özen göstermeli, dışarı çıkarken mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmalısınız.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!