Adana ipek kirpik

Kirpik perması nedir

Kirpik Perması Nedir

Kirpik perması nedir sorusu, kirpik liftingi nedir sorusuyla çok karıştırılmaktadır. Kirpik perması, özel perma makaralarıyla uygulanan ve kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırması amaçlanan bir kirpik bakımı işlemidir. Kirpik perması işlemi, yaklaşık 50 ya da 60 dakika kadar sürmektedir. Vücudumuzda en zor şekle giren tüylerimiz, kirpik tüylerimizdir. Kirpik liftingi ise, yaklaşık 40 ya da 45 dakika boyunca süren ve patch adlı bir tekniğin uygulandığı bir kirpik bakımı uygulamasıdır. Kirpik perması uygulamasıyla; kirpikleriniz daha kıvrık ve kalkık olacak, göz makyajınız daha güzel bir hale gelecek ve bakışlarınız daha da güzelleşecektir. Kirpik perması nedir konusu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bir güzellik uzmanından yardım almanızı öneririz.

Kirpik Perması İşlemi

Kirpik perması işlemi, seyrek kirpiği olan ve düz bir kirpiğe sahip olan kişilerin ideal kirpik bakımı yöntemidir. Kıvrıklık ve kavisli kirpiklere sahip olmak isteyenlerin mutlaka yaptırması gereken bir işlemdir. Kirpik permasıyla birlikte, kirpik uçlarındaki kıvrıklık daha belirgin bir hale getirilir. Kirpik perması yaptırmadan, kalkık ve kavisli bir kirpiğe sahip olmak oldukça zordur. Çünkü, kirpik tüyleri zor şekle giren bir yapıdadır. Evde tek başınıza kirpik perması uygulamasını yapmanız, kirpiğinize ve gözlerinize zarar vereceğinden, mutlaka bir uzman desteğiyle yaptırmalısınız. Tek başınıza kirpik perması yaptırırsanız, permadaki kimyasal madde gözünüze zarar verecektir. Kirpik perması uygulaması yapımı aşağıda anlatılmaktadır:

  • Öncelikle kirpikler temizlenir. Kirpikler üzerinde gün içinde bir yağ birikimi oluşur. Bu yağın iyice yıkanması, temiz olmasıyla kirpik perması uygulaması daha etkili hale getirilir.
  • Bir ped ile gözler korunur. Kirpiklere keratin bakımı yapılır.
  • 15 dakika boyunca kuruması için bekletilir. 
  • Kirpikler uygun boyuttaki kirpik bigudilerine sarılır.
  • Kirpik solüsyonu uygulanır. 2 ayrı solüsyon işlemi yapılır.
  • Kirpiklerin havayla teması, maske yardımıyla engellenir. 
  • Kirpik kökleri güçlendirilir ve kirpikler daha kıvrık bir hale getirilir.

Lensli olanlar, perma işlemi öncesinde lenslerini çıkarmalıdır. Kirpik perması yaptırdıktan sonra lenslerinizi tekrar takabilirsiniz. İşlem sonrası, güzellik uzmanınızdan cildinize en uygun kirpik besleyicisini öğrenmeyi unutmayın. Kirpik permasının kalıcılığı 1,5 ay veya 2 ay kadardır. Kirpik perması uygulaması sonrası göz ifadeniz daha da ortaya çıkacak ve etkili bakışlara sahip olduğunuzu kendi gözlerinizle göreceksiniz. İşlem sonrası, 24 saat içinde kirpiğe su değdirmemeli ve yağlı bir maddeyi kirpiğinize sürmemeniz gerekmektedir. Kirpik perması nedir konusunda daha fazla ayrıntılı bilgi almak isteyenler adana güzellik salonumuzdan bizimle iletişime geçebilirler. 

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!