Adana Saç Modelleri

Uzun katlı saç modelleri

Uzun Katlı Saç Modelleri

uzun katlı saç modelleri
uzun katlı saç modelleri

Uzun katlı saç modelleri, sanıyoruz ki uzun saçın en şık kullanım çeşitleri arasında en rahat olanıdır. İstenildiği zaman kolayca değişiklik yapılabilmesi ile de özellikle saç modelinden çabuk sıkılan kadınlar için geri dönüşünün kolay olması açısından oldukça avantajlıdır.

Uzun saçın yanında, orta boy veya biraz daha kısa saç modelleri ile de kullanılabilen bir stildir. Kesimler olabildiğince aşağıdan başlar ve sadece saçın alt kısmında, belli bir kat sayısıyla sınırlandırılır. Çoğunlukla omuz ya da çene altının üzerine çıkarılmamakta, bu nedenle rahat kullanım sağlanmaktadır. Genellikle saça hareketli bir hava vermek isteyip, aynı zamanda istenildiğinde rahatça toplanan, şekle giren bir saç stili isteyen kadınların vazgeçilmezidir.

Uzun kat kesimi hangi tarzlarda yapılabilir?

Saç türünüz ne olursa olsun, uzun saçlarda kat kesimi, saçı daha hacimli ve hareketli gösterecektir.

En yaygın uzun kat kesimleri arasında seyrek kat vererek yapılmış kesimler bulunmaktadır. Özellikle hafif dalgalı saç türüne sahip olan kadınlar, saçlarına çok sık olmayan, ara katlar verdirerek, saçlarındaki dalgaları biraz daha öne çıkarabilirler.

Uzun katlı saç kesim modelleri, genellikle maşa, fön makinesi veya saç düzleştirici ile şekil verilerek kullanılmalıdır. Sadece saç şekillendirici ürünler ile şekil verildiği takdirde katlar ve ayrımları çok fazla öne çıkmayacak ve model kendisini çok belli etmeyecektir.

Uzun katlı kesimler, yukarda belirttiğimiz gibi seyrek kesimin yanı sıra, yoğun katlar, U kesim ve V kesim olmak üzere çok farklı stillerde tercih edilebilir.

Kat kesim türüne karar verirken dikkate alacağımız etmenler var mıdır?

Uzun katlar, genel olarak tüm saç tiplerinde güzel duran kesim modelleridir. Katlar çok yukardan başlamayacağı için kesim sonrası yüzünüzü kapatması ya da çok öne çıkarması gibi bir değişiklik yaratmayacak, her zamanki stilinizden farklı hissettirmeyecektir.

Bu kesim türleri, her yüz tipine yakışmasının yanında, aynı zamanda ister koyu ister açık olsun, tüm saç renkleri için şık bir modeldir. Özellikle hem uzun saçtan vazgeçemeyip, hem de aynı modeli uzun süre kullanmaktan sıkılan kadınlar için risksiz bir stildir. Katlı kesimler her zaman için saç bakımı gerektirse de, bu model kullanılırken sürekli olarak düzeltmeler ile uğraşmaya gerek kalmayacaktır.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!