Adana Saç Modelleri

Salık saç modelleri

Salık Saç Modelleri

salık saç modelleri
salık saç modelleri

Salık saç modelleri, her tarzın yansıtılabileceği, özgürce kullanılabilen, bazen sade bazen gösterişli, kullanımı hem kolay hem de duruma göre zor olabilen saç modelleridir.

Eğer çok inatçı bir saç yapısına sahip değilseniz, ya da saçlarınız çok yıpranmış değilse, salık saçlarınız az bir bakım ve uğraş ile sizi her daim havalı gösterecektir.

Bir kadının en önemli aksesuarı saçlarıdır deriz hep. Ne giyersek giyelim bir şekilde uydurur ve rahat ederiz. İsterse makyajımız olmasın, ya da ayakkabımız uyumsuz olsun. Çok da fazla dert etmeyiz. Fakat az da olsa önemli bir görüşmeye gidecek, hatta en azından insan içine çıkacaksak bile, eğer saçımız kötüyse ve düzeltecek vaktimiz yoksa, işte o gün çoğu kadın için hep diken üstünde geçecektir. İstersek çok güzel bir elbise giyiyor olalım, kendimizi iyi hissetmeyecek, belki de günü huzursuz geçireceğizdir.

Bu nedenle saç, bizim için çoğu detaydan önemlidir. Ruh halimizi değiştirir, kendimize güvenimizi arttırabilir veya azaltabilir.

Malum her kadının saçlarına toplu bir model vermek konusunda el yatkınlığı bulunmuyor. Ya da kuaföre gidecekse bile çok uzun zaman geçiremeyecek kadar yoğun bir iş hayatı olabiliyor. Ya da sadece tercihen ve alışkanlık olarak saç toplamayı tercih etmiyor. İşte bu tarz mecburiyet veya tercihteki kadınlarımız için birbirinden şık salık saç tasarımları ve bu tasarımları daha da öne çıkaracak saç kesimleri bulunuyor.

Salık modeller ne zaman tercih edilmelidir?

Açık saç modelleri, her an ve her tür durumda tercih edebileceğiniz modellerdir. İster alışverişte, ister toplantıda hatta daha da önemlisi kendi nişan ya da düğününüzde bile bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Günlük hayatta bile ister sade isterseniz de minik bir saç aksesuarı ile şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yeter ki düzgün bir kesim ve temiz bir saça sahip olun, şık olmak için saçınızla çok fazla uğraşmanız gerekmeyecektir.

Saçlarınız düzse, hafif bir fönle düzeltebilir ya da hareketlendirebilirsiniz. Dalgalı ve kıvırcık saçları zevkinize göre ister bir sprey ve fırça yardımıyla daha da kabartabilir, isterseniz kremli bir ürünle yatıştırarak kullanabilirsiniz.

Günlük hayat için önerilen kolay saç modellerinin başında, salık saçlar ile yapılan saç şekilleri gelmektedir.

Her ne kadar toplu saçlar daha çok kusur örtse de, saç toplamayı sevmeyen ya da rahat edemeyen birçok kadın vardır. Eğer siz de onlardan biriyseniz, saç bakımınızı aksatmamak ve düzenli kesim yaptırarak saçlarınızı çok iyi korumalısınız.

Sadece günlük hayat değil, salık saçlar her tür özel durumda size konsepte uygun bir hava katacaktır. Toplantılarınızda sakin, yatıştırılmış modeller, eğlence ortamlarında daha havalı fönlemelerle saçlarınızı rahatça şekilden şekle sokabilirsiniz.

Salık saçlardan toplamadan nasıl modeller çıkarılabilir?

Bir davete gideceksiniz. Toplu ve topuz saç modelleri artık sizi sıkmaya başladı. Ayrıca bu uzun, sağlıklı saçlarınızı da gizlemek istemiyorsunuz. Peki o zaman saçlarınızın havasına nasıl hava katabilirsiniz?

İster uzun saç kullanıyor olun, ister kısa saç, görüntünüze küçük dokunuşlarla harika detaylar katabilirsiniz.

İşte bunlardan birkaçı:

İlk olarak bahsedeceğimiz stil sizi bir prenses gibi gösterecek olan burgulu saç modelidir. Genellikle uzun saçta uygulanabilen bu model, saçın iki tarafından küçük bir tutam alıp arkada burgu ile birleştirerek yapılan modellerdir. Böylece hem salık saçın rahatlığını korumuş hem de kısmen toplu bir hava da vermiş olabilirsiniz.

Eğer küçük, ince bir yüz tipine sahipseniz, diğer bir model olarak yandan ayılmış saçınızı tek taraflı olarak arkadan tokalayarak hem havalı görünür, hem de yüzünüzün güzelliğini daha da ön plana çıkarmış olursunuz.

Sık bukleli açık saç modeli, günlük hayatta ya da iş hayatında, zaman alan ve bazen duruma göre fazlaca havalı durabilen bir model olması nedeniyle çok fazla uygulanamasa da, toplu saç tercih etmeyen gelinler için en çok tercih edilen salık düğün saç modelleri arasındadır.

Salık modeller arasında sanıyoruz ki en dikkat çekenler kıvırcık saç modelleridir. Kadınlara hem şık hem şirin bir görüntü veren kıvırcık saçlar, toplu model verilmek istendiğinde inatçı olabilmektedir. Bu nedenle açık saç modelleri bu saç tipine sahip hanımlar için oldukça kullanışlıdır.

Görüyoruz ki , yeter ki sağlıklı saçlara sahip olalım. İstendiğinde minik bir dokunuş ile bile güzel olduğu kadar kolay saç modelleri oluşturup  her daim şık ve havalı görünebiliriz.

Daha Fazla Göster

Adana Güzellik

Adana Güzellik güzellik adına her şey bu sitede. Protez tırnak çeşitleri, bay ve bayan lazer epilasyon, cilt bakımı kalıcı makyaj ve daha fazlası için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Don`t copy text!